februari 5, 2023

jojoclub-afslanken

Jojo Club is de toonaangevende aanbieder van kwalitatief Nederlands nieuws in het Engels voor een internationaal publiek.

Al Jazeera-verslaggever vastgehouden in Sheikh Zarra in Jeruzalem wegens ‘aanvallende’ politie

Een Al Jazeera-journalist werd zaterdag gearresteerd in het Sheikh Zarra-gebied van Oost-Jeruzalem nadat de Israëlische politie hem beschuldigde van het aanvallen van agenten.

Al Jazeera identificeerde de verslaggever als Giwara Puteri, een correspondent in Jeruzalem voor het Qatar Network. Al Jazeera meldde dat hij een paar uur later werd vrijgelaten en ontkende de aanklachten tegen hem.

“Ze kwamen overal vandaan, en ik weet niet waarom. Ze hebben me tegen de muur geschopt’, zei Puderi. “Ze hebben me zo hard in de auto geschopt… ze hebben me overal geschopt.”

Beelden van de vloer toonden de kapotte camera-apparatuur van de verslaggever nadat hij was aangehouden.

Volgens rapporten kreeg Puteri een straatverbod van 15 dagen na zijn vrijlating.

Ontvang de tijden van de dagelijkse editie van Israël per e-mail en mis nooit onze beste verhalen

De politie zei dat ze twee mannen, een man en een vrouw, hadden gearresteerd op verdenking van mishandeling van agenten nadat ze weigerden zich te identificeren. Een politiewoordvoerder vertelde de Times of Israel dat bij de arrestaties een journalist betrokken was.

Het netwerk veroordeelde de arrestatie en zei dat het “een nieuw hoofdstuk was in schandelijk gedrag en een reeks Israëlische aanvallen”, en eiste de onmiddellijke vrijlating van Buderi, die snel volgde.

READ  Biden's Democratische Top De Verenigde Staten behaalt een 'ruige patch' overwinning

Het Palestijnse ministerie van Informatie veroordeelde ook de arrestatie en zei dat “de bezetting de omvang van de wreedheid aangeeft, terwijl ze tegelijkertijd een felle oorlog voert tegen journalisten, vooral in bezet Jeruzalem.”

Volgens de politie waren er demonstraties aan de gang, waarbij de demonstranten met stenen zouden gooien en de agenten op de agenten af ​​wierpen.

De afgelopen maanden zijn er regelmatig botsingen geweest rond Oost-Jeruzalem over de uitzetting van Palestijnse gezinnen uit huizen die door joodse nationalisten waren opgeëist. Het Hooggerechtshof zal een beroep van families in Sheikh Zarra behandelen, maar zal pas in december over de zaak bijeenkomen.

De onopzettelijke uitzettingen van Sheikh Zarra in Jeruzalem vorige maand leidden tot een 11-daags conflict tussen de in Gaza regerende Hamas-terroristische groepering en Israël, terwijl gewelddadige protesten zich verspreidden naar de Tempelberg en de al-Aqsa-moskee, en Hamas raketten afvuurde op Jeruzalem.

Dossier: Israëlische veiligheidstroepen verspreiden Palestijnse demonstranten te paard tijdens anti-Israëlprotesten op 18 mei 2021 in de buurt van Sheikh Zarra in Oost-Jeruzalem (Emmanuel Dunant / AFP)

Door de ontruimingen kon het land in Oost-Jeruzalem in Joodse handen vóór 1948 worden teruggevorderd volgens de Israëlische wet van 1970. Er is geen vergelijkbare wet voor Palestijnen die hun huizen in Israël verloren tijdens de Israëlische Onafhankelijkheidsoorlog van 1948.

READ  Premier Lee Hsien Loong heeft gezegd dat China "diep bezorgd" is over de crisis in Oekraïne

Aaron Boxman heeft bijgedragen aan dit rapport.

Ik ben er trots op om voor de Times of Israel te werken

Ik zeg je de waarheid: het leven hier in Israël is niet altijd gemakkelijk geweest. Maar het is ook vol schoonheid en betekenis.

Om het probleem van deze buitengewone plek vast te leggen, ben ik er trots op om in de Times of Israel te werken met mijn collega’s die hun hart uitstorten tijdens hun werkdag.

Ik geloof dat ons verslag een belangrijke toon van eerlijkheid en waardigheid zet om te begrijpen wat er werkelijk gaande is in Israël. Het kost veel tijd, inzet en hard werken van ons team om dit goed te krijgen.

Jouw steun via lidmaatschap Tijden van de gemeenschap van Israël, Helpt ons ons werk voort te zetten. Wil je vandaag lid worden van onze community?

Bedankt,

Sarah Dudley Singer, redacteur nieuwe media

Word lid van de Times of Israel Community

Sluit je aan bij onze gemeenschap

Al lid? Log in om dit niet meer te kijken

Jij bent serieus. Wij waarderen het!

Daarom komen we elke dag naar ons werk – om kritische lezers zoals jij te voorzien van boeiende informatie over Israël en de Joodse wereld.

Dus nu hebben we een verzoek. In tegenstelling tot andere nieuwsorganisaties plaatsen wij geen tolmuur. Maar omdat het tijdschrift dat we maken duur is, nodigen we prominente lezers van de Times of Israel uit om ons werk te steunen door lid te worden van Tijden van de gemeenschap van Israël.

READ  De Filippijnen kopen een raketsysteem uit India voor $ 375 miljoen

Tot $ 6 per maand kan ons kwaliteitsmagazine helpen ondersteunen terwijl u de Times of Israel bewondert RECLAMEVRIJ, Evenals toegang tot exclusieve inhoud die alleen beschikbaar is voor leden van de Times of Israel-gemeenschap.

Sluit je aan bij onze gemeenschap

Sluit je aan bij onze gemeenschap

Al lid? Log in om dit niet meer te kijken