juli 5, 2022

jojoclub-afslanken

Jojo Club is de toonaangevende aanbieder van kwalitatief Nederlands nieuws in het Engels voor een internationaal publiek.

Bekijk de laatste pre-lanceringstest van de Artemis-maanraket

Bekijk de laatste pre-lanceringstest van de Artemis-maanraket

De vierde poging voor de laatste pre-lanceringstest begon op zaterdag en het tanken van de raket zal naar verwachting op maandagochtend beginnen.

De kritische test, die bekend staat als training voor natte slijtage, simuleert elke fase van de lancering zonder dat de raket het lanceerplatform verlaat in het Kennedy Space Center in Florida.

Dit proces omvat het laden van ultragekoelde drijfgassen, het uitvoeren van een volledige aftelling waarbij een lancering wordt gesimuleerd, het opnieuw instellen van de aftelklok en het leegmaken van de rakettanks.

De resultaten van training in natte kleding zullen bepalen wanneer Artemis I aan een missie voorbij de maan en terug naar de aarde zal beginnen. Deze missie zal NASA’s Artemis-programma lanceren, dat naar verwachting tegen 2025 mensen naar de maan zal terugbrengen en de eerste vrouw en eerste gekleurde mensen op de maan zal landen.

Drie eerdere repetitiepogingen in april waren niet succesvol en eindigden voordat de raket volledig kon worden geladen met brandstof vanwege verschillende lekken. NASA zegt dat deze fouten sindsdien zijn gecorrigeerd.

Het NASA-team rolt op 6 juni een 322-voet (98 m) stapel Artemis I-raketten, inclusief het Space Launch System en het ruimtevaartuig Orion, naar het lanceerplatform in het Kennedy Space Center in Florida.

Natte repetitie: wat te verwachten?

De repetitie begon zaterdag om 17.00 uur ET met een “Call to Stations” – wanneer alle teams die bij de missie betrokken zijn, op hun consoles arriveren en melden dat ze klaar zijn om te beginnen met testen en een aftelling van twee dagen begint.

Tijdens de voorbereidingen in het weekend zal het Artemis-team beginnen met het laden van drijfgas in de kern en de bovenste trappen van de raket.

Er is momenteel een live-weergave van de raket in werking NASA-websitemet tussentijds commentaar.

De tanks werden maandagochtend stilgelegd vanwege een vastgesteld probleem met de back-uptoevoer van gasvormige stikstof. Het lanceerteam heeft de klep vervangen die het probleem veroorzaakte. Om ervoor te zorgen dat de back-upvoeding werkt zoals verwacht, is deze vervangen als primaire voeding voor de test van vandaag.

READ  Drie sterrenstelsels scheuren elkaar uit elkaar in deze verbluffende nieuwe Hubble-telescoopafbeelding

De opmerking werd om 9.28 uur ET opgeheven. Vloeibare zuurstof wordt afgekoeld tot min 297 graden Fahrenheit (182 graden Celsius) en vloeibare waterstof zal de tanks vullen. Ontluchting kan zichtbaar zijn terwijl de tanks vol zijn.

Een testperiode van twee uur begint later, waarbij Artemis streeft naar het eerste aftellen om 16:38 uur ET. wegens tankvertraging.

Ten eerste, teamleden Het telt af tot 33 seconden voor de lancering en stopt dan de cyclus. De klok wordt gereset; Daarna wordt het aftellen weer hervat en duurt het tot ongeveer 10 seconden voordat de lancering plaatsvindt.

Volgens een update op de NASA-website: “Tijdens het testen kan het team het aftellen zo nodig voortzetten om de omstandigheden te controleren voordat het aftellen wordt hervat, of indien nodig en de middelen dat toelaten, verder gaan dan het testvenster.”

Eerdere pogingen tot training bij nat weer hebben al veel doelen bereikt om de raket voor te bereiden op lancering, zei Charlie Blackwell-Thompson, Artemis-lanceringsmanager voor NASA’s Earth Exploration Systems Program, woensdag tijdens een persconferentie.

“Hopelijk kunnen we het deze keer afmaken en de cryogene ladingen samen met de laatste telling afronden”, zei ze. “Ons team is klaar om te gaan en we kijken ernaar uit om terug te keren naar deze test.”

Het missieteam is op zoek naar mogelijke lanceervensters om Artemis I op zijn reis naar de maan te sturen in de nazomer: van 23 augustus tot 29 augustus en van 2 september tot 6 september. en verder.

Zodra de Artemis-raketgroep zijn repetitie heeft voltooid, keert hij terug naar het Space Center Vehicle Assembly Building om te wachten op de lanceringsdag.

READ  NASA's krachtige nieuwe ruimtetelescoop wordt geraakt door een groter dan verwachte microscopische meteoor

Er zit een lange geschiedenis achter het slopende testen van nieuwe systemen vóór de lancering, en het Artemis-team wordt geconfronteerd met ervaringen die vergelijkbaar zijn met die van de Apollo- en shuttle-tijdperkteams, waaronder meerdere testpogingen en vertragingen.

“Niemand in het team doet afstand van de verantwoordelijkheid die wij en onze aannemers hebben om de middelen te beheren en te leveren en te leveren die voldoen aan deze vliegtestdoelstellingen voor (Artemis I) en die van Artemis I,” zei Jim Frey, medewerker directeur van NASA’s Exploration Systems Development Mission Directorate, Tijdens de persconferentie van vorige week.