februari 5, 2023

jojoclub-afslanken

Jojo Club is de toonaangevende aanbieder van kwalitatief Nederlands nieuws in het Engels voor een internationaal publiek.

Bennett dringt er bij ministers van de VAE en Bahrein op aan om te ‘verheugen’ over de betrekkingen tussen Jordanië en Egypte

De minister van Buitenlandse Zaken van New York en de Verenigde Arabische Emiraten Khalifa al-Marar en de Bahreinse minister van Buitenlandse Zaken Abdullatif al-Sayani ontmoetten elkaar zondagavond in New York om de oorspronkelijke Arabische vredesbondgenoten van Israël te bespreken ter ondersteuning van het Abraham-akkoord. .

“Allereerst wil ik je vertellen dat ik een ontmoeting heb gehad met de koning van Jordanië en de president van Egypte.

“We zijn toegewijd, we geloven in deze relatie en we willen deze zo veel mogelijk uitbreiden”, zei Bennett over de Amerikaanse bemiddelingsovereenkomsten die zijn ondertekend door zijn voorganger, Benjamin Netanyahu.

Maar toen Netanyahu de Abraham-akkoorden naar voren bracht, werden de betrekkingen met Egypte en vooral met Jordanië, de andere twee Arabische landen die vredesakkoorden met Israël ondertekenden, gespannen tijdens zijn ambtstermijn.

Bennett had eerder deze maand een ontmoeting met de Egyptische president Abdel Fattah el-Sisi in Sharm el-Sheikh. De top tussen de leiders van de twee landen was de eerste in zijn soort in tien jaar en Sissy verwelkomde de nieuwe Israëlische premier openlijk en hartelijk.

Bennett ontmoette in juli in het geheim de Jordaanse koning Abdullah II in het Crown Palace in Amman, de eerste topontmoeting tussen de staatshoofden in meer dan drie jaar.

Premier Naphtali Bennett (C) schudde de Bahreinse minister van Buitenlandse Zaken Abdullatif Al Sayyani de hand tijdens een ontmoeting met Golfdiplomaten in zijn hotel in New York op zondagavond (AV Ohian / GPO).

Bennett zat met diplomaten voorafgaand aan zijn toespraak maandagochtend op de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties.

READ  Oekraïne Kherson, Mykolaiv | Nieuws begint bewoners te evacueren

“Ik vond het belangrijk dat we elkaar ontmoeten na het jaar van het Abrahamitische verbond,” zei Bennett, “wat vanuit ons oogpunt heel logisch is.”

“We moeten samen verder gaan om die boodschap te sturen”, zei Jayani.

“Stuur alstublieft mijn felicitaties met zijn majesteit en ik kijk ernaar uit hem te ontmoeten”, antwoordde de premier.

Marar merkte op dat er bijna $ 700 miljoen is verhandeld sinds de ondertekening van de overeenkomsten, en dat aantal zal dit jaar naar verwachting bijna $ 1 miljard bedragen, en merkte op hoe snel de betrekkingen tussen de Verenigde Arabische Emiraten en Israël zijn gegroeid.

“In een korte tijd”, zei hij, “in een jaar hebben we veel bereikt”, zei hij, eraan toevoegend dat de “vooruitgang” verbazingwekkend is.

“Het is goed,” lachte Bennett. “Israëli’s willen komen, ze moeten in Israël blijven”, zei hij, verwijzend naar inspanningen om het reizen te beperken en de corona onder controle te krijgen.

De Bahreinse minister van Buitenlandse Zaken Abdullatif bin Rashid Al Sayani spreekt op een persconferentie met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken en premier Netanyahu na de tripartiete bijeenkomst in Jeruzalem op 18 november 2020. (Menaham Kahana / Pool / Flash 90)

Terwijl Bennett sprak op de laatste dag van de twee weken durende bijeenkomst, verlieten bijna alle wereldleiders New York, waardoor hij een ontmoeting had met ambtenaren op ministerieel niveau.

Bennett zal proberen Israël af te schilderen als een wereldspeler, een expert die tijdens zijn toespraak druk kan uitoefenen op mondiale kwesties, zei een senior adviseur.

Bennett’s eerste VN De toespraak van de Algemene Vergadering zal zich richten op “Israëlische ethiek, oplossingen, innovatie en hoop”, zei de adviseur zondag tijdens een telefoonconferentie in New York City. In deze toespraak “Israëls plaats in het minder sympathieke gebied waar we wonen en Israëls plaats in de wijdere wereld, is er goed nieuws en slecht nieuws.”

READ  Verkiezingen Hongkong: 'Alleen patriotten' versterken de greep van Peking

Het nucleaire programma van Iran zal ook centraal staan ​​in de toespraak, met de boodschap dat het tijd is voor concrete actie.

De overeenkomsten, ondertekend in 2020, normaliseren de betrekkingen tussen Israël en de Verenigde Arabische Emiraten en Bahrein. Sindsdien hebben Marokko en Soedan ook naturalisatieovereenkomsten met de Joodse staat ondertekend.

Hoewel de betrekkingen met de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein en Marokko snel zijn gevorderd, zijn de betrekkingen met Soedan tot stilstand gekomen en gevorderd.

De minister van Buitenlandse Zaken van Soedan bagatelliseert de groeiende banden met Israël en zegt dat er momenteel geen plannen zijn om een ​​Israëlische ambassade in Khartoem te vestigen.

In een interview met National Sunday zei Mariam al-Sadiq al-Mahdi 11 maanden na de verklaring van normalisering tussen de landen: “Er is geen teken van normalisatie met Israël.”

Toch heeft het Sudanese kabinet in april de 63 jaar oude Israëlische boycotwet ingetrokken. Ook vorige week hebben de Sudanese autoriteiten de activa in beslag genomen van bedrijven die banden hebben met de terroristische groepering Hamas die de Gazastrook regeert.

Al-Mahdi zei dat Sudan heeft ingestemd met het normaliseren van de economische betrekkingen met andere delen van de wereld door lid te worden van de Wereldhandelsorganisatie.

Jij bent serieus. Wij waarderen het!

Daarom komen we elke dag naar ons werk – om briljante lezers zoals jij te voorzien van onmisbare informatie over de Israëlische en Joodse wereld.

Dus nu hebben we een verzoek. In tegenstelling tot andere nieuwsorganisaties stellen wij geen salarisadministratie op. Maar omdat de krant die we maken zo duur is, nodigen we lezers die belangrijk zijn voor de Times of Israel uit om mee te doen aan ons werk The Times of Israel Community.

READ  Berichten over botsingen in het zuiden van Syrië bij de Golan . van Israël

Terwijl u geniet van de Times of Israel, kunt u onze afdeling kwaliteitsjournalistiek helpen voor maximaal $ 6 per maand Gratis, Evenals toegang tot exclusieve inhoud die alleen beschikbaar is voor leden van de Times of Israel-gemeenschap.

Sluit je aan bij onze gemeenschap

Sluit je aan bij onze gemeenschap

Al lid? Log in om dit niet meer te kijken