oktober 1, 2022

jojoclub-afslanken

Jojo Club is de toonaangevende aanbieder van kwalitatief Nederlands nieuws in het Engels voor een internationaal publiek.

Palestijnen beschuldigen Shakeel ervan een overschot te hebben dat op de economie van de Westelijke Jordaanoever drukt

Ramallah (AFP) – Palestijnse bedrijven hebben bijna geen Israëlisch geld meer: ​​dit is misschien niet het meest besproken aspect van het conflict, maar sommigen waarschuwen dat het een groeiende zorg is voor de Palestijnse economie.

Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever gebruiken de Israëlische shekel, maar buiten die gemeenschappelijke noemer verschillen de twee financiële systemen enorm.

In Israël, zoals in veel geavanceerde economieën, groeien digitale betalingen snel, waarbij rekeningen en valuta voor eens en voor altijd worden uitgewisseld.

Maar op de Westelijke Jordaanoever, waarvan een deel sinds 1967 onder Israëlische militaire controle staat, is geld nog steeds koning.

Tashir Freeze, eigenaar van een ijzerhandel in Ramallah, moet een commissie van twee procent betalen om papiergeld bij AFP te deponeren, omdat zijn bank terughoudend is om het te krijgen.

“Het is een crisis … we voelen de gevolgen”, vertelde Freeze aan AFP.

Papiergeld wordt binnengebracht door tienduizenden Palestijnen die in Israëlische of Joodse nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever werken.

Palestijnen lopen op 5 oktober 2021 voor een wisselkantoor in de stad Ramallah op de Westelijke Jordaanoever. (ABBAS MOMANI / AFP)

Experts en handelaren zeggen dat ze gevaarlijke valuta’s creëren die het Palestijnse financiële systeem zullen verstikken.

Freeze betreurde de noodzaak om sikkels om te zetten in vreemde valuta in het algemeen, vooral dollars of euro’s, om goederen uit het buitenland te kopen, maar het grote aantal sikkels op de markt dwong hen pijnlijke ongunstige tarieven te accepteren.

READ  Italië: premier Mario Draghi overleeft vertrouwensstemming

‘Stortplaats’

De Palestijnse Monetaire Autoriteit, de centrale bank op de Westelijke Jordaanoever, heeft gewaarschuwd dat er papieren sikkels worden gebouwd omdat er geen manier is om de harde valuta terug te geven aan Israël.

BMA-gouverneur Fras Melhem vertelde de AFP dat het witwassen van geld een “zeer zorgwekkend probleem” was, dat banken en bedrijven hoofdpijn bezorgde.

“Als het probleem niet snel wordt opgelost, wordt de Palestijnse markt een stortplaats voor Shekel”, voegde hij eraan toe.

De sikkel werd ingesteld als de officiële munteenheid van de Westelijke Jordaanoever en de Gazastrook als gevolg van de zogenaamde Overeenkomsten van Parijs die volgden op de Oslo-akkoorden tussen Israël en de Palestijnse Autoriteit.

Op 5 oktober 2021 stapelt een Palestijnse man bankbiljetten op bij een wisselkantoor in de stad Ramallah op de Westelijke Jordaanoever. (ABBAS MOMANI / AFP)

Er is veel veranderd sinds die deals uit 1994.

Omdat ze meer geneigd zijn tot digitale transacties, willen Israëlische banken niet langer het papiergeld dat zich ophoopt op de Westelijke Jordaanoever, maar niet langer snel door de Israëlische economie circuleert, weer opnemen.

De Bank of Israel noemt veiligheid als een andere reden.

“We benadrukken dat ongecontroleerde geldoverdrachten kunnen worden misbruikt, met name voor het witwassen van geld en terrorismefinanciering, en niet voldoen aan de internationale normen voor het voorkomen van witwassen en terrorismefinanciering”, aldus de bank in een verklaring.

Oplossingen?

Palestijnse banken hebben geprobeerd klanten aan te moedigen hun contante deposito’s te matigen, maar het risico bestaat dat het beschikbare kapitaal voor banken wordt beperkt, wat hun vermogen om leningen te verstrekken zou kunnen verminderen.

READ  Oekraïne: Zelensky ontslaat topfunctionarissen Irina Venediktova en Ivan Baghanov wegens 'samenwerking' met Rusland.

De geldoverschotcrisis heeft geleid tot hernieuwde oproepen van enkele Palestijnse experts, ter ondersteuning van het verwijderen van de Shekel, ten gunste van een aparte Palestijnse munt of verspreiding naar een ander land, inclusief de Jordaanse dinar.

De Palestijnse Monetaire Autoriteit dringt er bij de Israëlische bank op aan om meer harde valuta op te nemen.

Maar Melheim benadrukte dat de Palestijnen ook “door moeten gaan met het ontwikkelen van financiële technologieën” en moeten overgaan op girale betalingen.

Medewerkers van de Times of Israel hebben bijgedragen aan het rapport.

Leer Hebreeuws op een leuke, unieke manier

Je krijgt de boodschap van Israël … maar jij Krijgen Is het? Niet alleen is het grote plaatje dat we op deze pagina’s behandelen, je hebt hier de mogelijkheid om meer te begrijpen Belangrijke, sappige details van het leven in Israël.

In Hebreeuws op straat voor de Times of Israel-gemeenschapElke maand leren we verschillende alledaagse Hebreeuwse zinnen rond een gemeenschappelijk thema. Dit zijn bijtende Hebreeuwse audiolessen, we denken dat je er echt van zult genieten.

Kom meer te weten

Kom meer te weten

Al lid? Log in om dit niet meer te kijken

Jij bent serieus. Wij waarderen het!

Daarom komen we elke dag naar ons werk – om briljante lezers zoals jij te voorzien van de must-read informatie van de Israëlische en Joodse wereld.

Dus nu hebben we een verzoek. In tegenstelling tot andere nieuwsorganisaties stellen wij geen salarisadministratie op. Maar omdat de krant die we maken zo duur is, nodigen we lezers die belangrijk zijn voor de Times of Israel uit om mee te doen aan ons werk The Times of Israel Community.

READ  Vulkaan Indonesië stijgt terwijl zoektocht naar vermisten doorgaat Vulkanen Nieuws

Terwijl u geniet van de Times of Israel, kunt u onze afdeling kwaliteitsjournalistiek helpen voor maximaal $ 6 per maand Gratis, Evenals toegang tot exclusieve inhoud die alleen beschikbaar is voor leden van de Times of Israel-gemeenschap.

Sluit je aan bij onze gemeenschap

Sluit je aan bij onze gemeenschap

Al lid? Log in om dit niet meer te kijken